„Modern eszközök, klasszikus értékek: Oktatás a 21. században” - Az MCC VII. Kárpát-medencei Pedagóguskonferenciája


Miért fontos a klasszikus tudás a mesterséges intelligencia aranykorában? Hogyan változik meg a pedagógusok szerepe napjainkban? Milyen új lehetőségek nyílnak a tehetséggondozásra?

A felgyorsuló technikai és társadalmi változások hatást gyakorolnak az iskolarendszerre is. Kiszélesedtek a tudásszerzés útjai, új kompetenciák kerültek előtérbe, és szükségszerűen megváltozott a pedagógusi szerepfelfogás is. Mindeközben felértékelődtek a klasszikus tudástartalmak is.

Immár hetedik alkalommal megrendezett konferenciánk célja, hogy pedagógusok, szakértők és kutatók segítségével körbejárjuk a 21. század oktatási kihívásait, és a szemléletformáló előadásokon túl kézzelfogható módszereket is adjunk pedagógusaink kezébe.

Időpont: 2024. november 29., péntek

Helyszín: Mathias Corvinus Collegium – 1113 Budapest, Tas vezér u. 3-7.

További információ

Válassza ki, hogy melyik workshopunk érdekli:
Tarczal-Márta Edit, az MCC Fiatal Tehetség Program oktatója, a Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium matematika, informatika tanára.
Dr. Kovács Örs, az MCC Középiskolás Programjának vezető oktatója, a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium történelem-francia szakos pedagógusa.
Szuromi Márton, az MCC Technológiai és Innovációs Csoportjának rekreációs szakembere.
Barbarics Péter, az MCC Vitaakadémia vezetője. Az MCC-ben töltött pályafutása során számos alkalommal tartott érveléstechnikai és vitakészségfejlesztő workshopot középiskolások, egyetemisták és felnőtt csoportok számára egyaránt.
Székely Levente, Ifjúságkutató Intézet, igazgatója; MCC Társadalom- és Történelemtudományi Iskola Szociológiai Műhely, műhelyvezető.
Szakos Enikő, az MCC Tanuláskutató Intézetének oktatáskutatója és az NKE Nemeskürty István Tanárképző Központ stratégiai osztályvezetője